Rostfritt stål

Smycken i rostfritt stål, ofta refererade till som kirurgiskt stål, kombinerar hållbarhet med en tidlös estetik som ofta jämförs med den hos äkta guld- och silversmycken. Dess lätt mörkare ton jämfört med silver erbjuder en subtil, men distinkt, skillnad som berikar dess utseende utan att göra avkall på smyckets lyxiga känsla.
Rostfritt stål är ett utmärkt val för de som är måna om att undvika nickel, en vanlig allergiframkallande metall. Även om det inte är helt fritt från nickel, binder rostfritt stål effektivt till sig nickelatomerna, vilket minimerar risken för att de ska läcka ut och komma i kontakt med huden. Detta gör det till ett tryggare alternativ för de med känslig hud eller nickelallergi.
produktlista
Bevaka artikel
Du kommer att få ett email när produkten finns i lager igen.
Adressen används bara för den här bevakningen.
Ring öppningsbar i Rostfritt stål 3 mm (40st)
Art. nr 192591
Ring öppningsbar i Rostfritt stål 5 mm, Silverfärg (ca 15st)
Art. nr 196130
Hattnål i Rostfritt stål 50x0,6 mm, Silverfärg (40st)
Art. nr 186878
Knutgömma i Rostfritt stål 4x8 mm (20st)
Art. nr 196240
Ring öppningsbar i Rostfritt stål 10 mm (20st)
Art. nr 193152
Örhänge Fiskekrok med kula i Rostfritt stål (10st)
Art. nr 191859
Ring öppningsbar i Rostfritt stål Guldpläterad 24K 7 mm (15st)
Art. nr 195731
Berlockhållare i Rostfritt stål Guldpläterad 18K (5st)
Art. nr 196127
Örhänge Stift med platta i Rostfritt stål 3 mm (20st)
Art. nr 190897
Smyckeskedja Rostfritt stål 4x5 mm (meter)
Art. nr 193048
Halskedja med lås i Rostfritt stål 45 cm (st)
Art. nr 193180
Lås Karbinhake i Rostfritt stål 12x7 mm (5st)
Art. nr 191001
Hattnål i Rostfritt stål 49x0,5 mm (20st)
Art. nr 193139
Berlockhållare i Rostfritt stål 6,5x7 mm (5st)
Art. nr 194137
Ring oval öppningsbar i Rostfritt stål 4,5x6 mm (30st)
Art. nr 195927
Örstopp i Rostfritt stål, 5x3.5 mm, Stålfärg (20st)
Art. nr 190898
Smyckeskedja i Rostfritt stål 2x3 mm (meter)
Art. nr 191000
Smyckeskedja i Rostfritt stål 3x4 mm (meter)
Art. nr 195743
Förlängningskedja med droppe i Rostfritt stål, Guldfärg (st)
Art. nr 196357
Hattnål i Rostfritt stål 50x0,7 mm (20st)
Art. nr 190713
Lås till kulkedja 4 mm i Rostfritt stål 6x13 mm (5st)
Art. nr 195551
Splitring i Rostfritt stål Guldpläterad 18K 5 mm (20st)
Art. nr 195732
Halskedja med lås i Rostfritt stål 41 cm (st)
Art. nr 192517
Örhänge fiskekrok i Rostfritt stål 26x20 mm (6st)
Art. nr 196224
Örhänge Fiskekrok med kula i rostfritt stål, Guldfärg (4st)
Art. nr 193176
Ring öppningsbar i Rostfritt stål Guldpläterad 24K 5 mm (15st)
Art. nr 196129
Kulkedja i Rostfritt stål 4 mm (meter)
Art. nr 192728
Berlock Måne i Rostfritt stål 11x16 mm (5st)
Art. nr 193775
Hänge Kors 15.5x9.5 mm, Rostfritt stål (4 st)
Art. nr 197816Varaktig skönhet för vardagens äventyr
Smycken tillverkade av rostfritt stål står inte bara ut för sin elegans utan är också oerhört robusta. De är designade för att tåla vardagens användning – från arbete till fritidsaktiviteter – utan att förlora sin glans eller form. Detta gör dem till ett praktiskt val för den som söker smycken som både är vackra och gjorda för att hålla.
Med rostfritt stål får du det bästa av två världar: smycken som är både stilfulla och slitstarka. Vare sig du letar efter en tidlös ring, ett elegant armband eller ett iögonfallande halsband, erbjuder vårt sortiment av rostfria smyckesdetaljer i stål en mångsidighet och kvalitet som möter alla dina behov och önskemål. Upptäck skönheten och styrkan i rostfritt stål och låt dina smycken spegla din personliga stil varje dag.